Search
Close this search box.

بررسی شرایط اخذ ویزای گاردین استرالیا (سابکلاس590)

تحصیل در کشور استرالیا، هدف مهم بسیاری از افراد است. تحصیل در این کشور، به‌خصوص در سن پایین، باعث می‌شود تا مسیر درخشان‌تری برای آنان رقم بخورد؛ بااین‌وجود، یکی از دغدغه‌های مهم خانواده‌ها، برای فرستادن فرزندان خود به کشورهای دیگر مانند استرالیا، دوری و نداشتن نظارت روی آن‌ها است. کشور استرالیا، برای مقابله با این مشکل، اقدام به ارائه‌ی ویزای مختص والدین کرده است. ویزای گاردین استرالیا، این امکان را فراهم می‌کند تا خانواده‌ها بتوانند با خیال راحت‌تری فرزندان خود را، برای ادامه‌ی تحصیل، راهی کشور استرالیا کنند. در این مطلب، به بررسی شرایط لازم برای اخذ ویزای گاردین کشور استرالیا و معرفی کامل این ویزا خواهیم پرداخت.

معرفی کلی ویزای گاردین استرالیا

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌هایی که خانواده‌ها برای راهی‌کردن فرزندان خود به استرالیا با آن مواجه هستند، همراهی فرزندان خود در این کشور است. ویزای گاردین این کشور، با همین هدف ایجاد شده است و هر شخصی که قصد تحصیل در استرالیا را داشته باشد، می‌تواند در صورت داشتن شرایط خاص، هر یک از اعضای خانواده خود را راهی این سفر کند.
دانش‌آموزان در کشور استرالیا، این امکان را دارند که مادر، پدر یا هر یک از سرپرست‌های قانونی خود را پس از دریافت پذیرش از یکی از مدارس استرالیا، همراه خود کنند؛ این‌کار، با کمک دریافت ویزای سابکلاس ۵۹۰ یا ویزای گاردین امکان‌پذیر است.

ویزای گاردین یا ویزای همراه دانش آموزی استرالیا، به ویزای سرپرست نیز معروف است. این ویزا، برای دانش‌آموزان زیر ۱۸سال که قصد تحصیل در استرالیا را دارند، جهت همراهی سرپرست، ارائه می‌شود؛ البته درصورتی‌که فرد به‌دلیل داشتن مشکلات جسمی یا شرایط ویژه، با سن بیشتر از ۱۸ سال، نیز توانایی مراقبت از خود را نداشته باشد، می‌تواند از این ویزا برای داشتن یک همراه کمک بگیرد.

تفاوت ویزای همراه با ویزای گاردین استرالیا

همان‌طور که در مقاله‌ “ویزای همراه استرالیا” نیز اشاره کردیم، هر فردی که قصد تحصیل یا حتی کار در استرالیا را داشته باشد، می‌تواند با دریافت ویزای همراه استرالیا برای اعضای خانواده، آن‌ها را در این مسیر همراه خود کند؛ بنابراین ویزای همراه استرالیا، شباهت بسیار زیادی به ویزای گاردین دارد.

تنها موضوعی که می‌تواند جزء تفاوت‌های این دو ویزا با یکدیگر در نظر گرفته شود، برخی از محدودیت‌های اخذ ویزای گاردین است. همان‌طور که گفتیم، ویزای گاردین، تنها برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند تا فرزندان زیر ۱۸ سال خود را در استرالیا همراهی کنند؛ از طرفی، تنها سرپرست قانونی و قیم دانش آموز می‌تواند از این ویزا استفاده کند. این در حالی است که افرادی که قصد تحصیل، کار یا… را در کشور استرالیا دارند، می‌توانند برای هریک از اعضای خانواده خود (مادر، پدر، مادر بزرگ، پدربزرگ، خواهر یا برادر) ویزای همراه دانش‌آموزی استرالیا تهیه کنند.

مشخصات ویزای گاردین استرالیا

دانش‌آموزانی که سن آن‌ها زیر ۱۸ سال باشد، نمی‌توانند برای تحصیل به‌تنهایی به کشور استرالیا مهاجرت کنند؛ به همین دلیل نیز باید یک سرپرست را برای خود معرفی کنند تا بتواند در این سفر آن‌ها را همراهی کند. شخص سرپرست باید بتواند در تمام مدت، علاوه بر نظارت بر درس و تحصیل دانش‌آموز، در شرایط ضروری یا زمان‌هایی که نیاز به اجازه والدین دانش‌آموز وجود دارد، در مدرسه حضور داشته باشد. با توجه به این شرایط، افراد می‌توانند با دریافت ویزای گاردین، همراه دانش آموزان خود به استرالیا مهاجرت کنند.

ویزای گاردین برای مادر، پدر، خواهر یا برادر دانش‌آموزان صادر می‌شود و دریافت‌کننده‌ی آن باید متعهد شود که تنها برای اقامت موقت به استرالیا سفر می‌کند؛ به عبارت بهتر، فرد تنها تا زمان مشخص‌شده در نامه تایید ویزا می‌تواند در این کشور اقامت داشته باشد.

مزایا و معایب ویزای گاردین استرالیا

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که اخذ ویزای گاردین کشور استرالیا دشواری‌های متعددی دارد و به همین دلیل نیز از دریافت آن پشیمان می‌شوند؛ این در حالی است که دریافت این ویزا، مزایای منحصربه‌فردی برای افراد به‌همراه خواهد داشت.

یکی از اصلی‌ترین مزایای ویزای سابکلاس 590 استرالیا این است که خانواده‌ها می‌توانند فرزندان زیر ۱۸ سال خود را در این کشور همراهی کنند. علاوه بر این، افراد می‌توانند در کلاس‌های دوره‌ای زبان انگلیسی با نام Elicose نیز شرکت کنند. این دوره‌ها به مدت کمتر از ۲۰ ساعت در هفته برگزار می‌شوند و حداکثر ۳ ماه طول می‌کشند.

با وجود تمام مزایای ویزای گاردین، معایبی نیز برای این ویزا وجود دارد. سرپرست دانش‌آموزان، در مدت زندگی در کشور استرالیا، اجازه کار یا تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا را نخواهد داشت؛ البته درصورتی‌که افراد قصد کار در این کشور را داشته باشند، می‌توانند با تغییر ویزای خود و دریافت اجازه کار، به این هدف نیز برسند.

افرادی که ویزای گاردین استرالیا به آن‌ها تعلق می‌گیرد

افرادی که قصد دریافت ویزای گاردین را دارند، باید شرایط خاصی داشته باشند. یکی از اصلی‌ترین شرایط ویزای گاردین استرالیا این است که فرد متقاضی، یکی از والدین ناتنی یا تنی دانش‌آموز باشد یا سرپرستی قانونی او را برعهده داشته باشد؛ علاوه بر این، فرد متقاضی، باید واجد شرایط زیر نیز باشد:

 • یکی از والدین دانش‌آموز یا شخصی که سرپرستی قانونی او را برعهده داشته باشد
 • داشتن سن بیشتر از ۲۱ سال
 • اثبات تمکن مالی سرپرست برای پوشش هزینه‌های زندگی در استرالیا
 • ارائه مدارک لازم جهت اثبات برخورداری از سلامت و ارائه تست مدیکال استرالیا
 • امکان بیمه خود از طریق بیمه خصوصی یا مدیکر استرالیا
 • داشتن تعهد برای اقامت موقت در این کشور
 • نداشتن بدهی مالی به دولت استرالیا
 • نداشتن سوءسابقه به‌خصوص در زمینه کودکان

در نظر داشته باشید که فرد متقاضی می‌تواند در زمان درخواست خود در داخل یا خارج از کشور استرالیا سکونت داشته باشد؛ علاوه بر این، در صورت لزوم، فرد باید بتواند اطلاعات بیومتریک خود را نیز ارائه کند.

افرادی که ویزای گاردین استرالیا به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد

تا به اینجا، با شرایط ویزای همراه دانش‌آموزی استرالیا آشنا شدید؛ اما بهتر است بدانید که حتی در‌صورت داشتن شرایط فوق، همچنان ممکن است مجاز به دریافت ویزای گاردین نشوید. افرادی که پیش از این برای دریافت هر یک از ویزاهای زیر اقدام کرده باشند، اجازه دریافت ویزای گاردین را نخواهند داشت:

 • ویزای دیپلماتیک یا کنسولی (که با نام ویزای ۴۲۶ استرالیا نیز شناخته می‌شود)
 • ویزای ۴۰۳ استرالیا
 • ویزای ۹۹۵ استرالیا
 • ویزای ترانزیت و یا ویزای ۷۷۱ استرالیا
 • ویزای توریستی و یا ویزای ۶۰۰ استرالیا
 • علاوه بر مواردی که به آن‌ها اشاره شد، افرادی که طی ۷ سال گذشته ورشکسته شده باشند یا هر یک از شرایط اخذ ویزای گاردین را نداشته باشند، اجازه دریافت این ویزا را نخواهند داشت.

مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای گاردین استرالیا

برای دریافت ویزای گاردین کشور استرالیا باید همانند هر ویزای دیگری، مدارک مشخصی را تهیه کنید. ارسال مدارک، یکی از مهم‌ترین مراحل دریافت ویزا به شمار می‌رود؛ زیرا در صورت وجود هرگونه نقص یا اشکال در مدارک ارسال‌شده، تمام هزینه‌ها پرداختی شما به هدر خواهد رفت و با درخواست ویزا نیز موافقت نخواهد شد. با توجه به این موضوع، بهتر است در هنگام تهیه مدارک، یک چک لیست کامل در اختیار داشته باشید تا بتوانید مدارک موردنیاز را به‌صورت صحیح و مشخص جمع‌آوری کنید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای گاردین کشور استرالیا شامل موارد زیر می‌شوند:

 • مدارک هویتی و ترجمه رسمی از شناسنامه یا صفحات گذرنامه
 • دراک لازم مبنی بر اثبات روابط خانوادگی با محصل (درصورتی‌که فرد متقاضی، پدر یا مادر دانش‌آموز نباشد)
 • تکمیل فرم‌های آنلاین مربوط به درخواست ویزای گاردین
 • ارائه فرم پذیرش دانش‌آموز از یکی از مدارس معتبر استرالیا
 • دریافت ویزای دانش‌آموزی استرالیا
 • اثبات تمکن مالی حداقل برای یک سال جهت تامین تمامی هزینه‌های زندگی، سفر و خوردو‌خوراک به میزان حداقل ۲۰ هزار دلار استرالیا
 • مدارکی که اثبات می‌کند همسر گاردین از توانایی تامین مالی آن‌ها برخوردار است و حداقل ۷۰ هزار دلار استرالیا درآمد دارد (این مدرک باید با اسم همسر گاردین و در فرمت نامه‌های دولتی باشد)
 • گواهی سلامت
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • دو قطعه عکس جدید پاسپورتی در ابعاد مشخص
 • مدراک لازم جهت اثبات موقتی‌بودن حضور گاردین در استرالیا (مانند بلیط هواپیما، نامه تایید مرخصی یا پیوند خانوادگی)

نکته: درصورتی‌که گاردین در گذشته نام خود را تغییر داده باشد، باید مدارک مربوط به اثبات تغییر نام خود را نیز برای اداره مهاجرت استرالیا ارسال کند.

مدت‌زمان اخذ ویزای گاردین استرالیا

یکی از مهم‌ترین پرسش‌های بسیاری از افراد، مدت‌زمان اخذ این ویزا است. به‌صورت کلی، مدت زمان اخذ ویزای سابکلاس 590 به عوامل متعددی وابسته است. فاکتورهایی مانند ترافیک کاری اداره مهاجرت استرالیا، تراکم پرونده‌ها یا شرایط خاص دیگر، می‌توانند در به‌تاخیرافتادن دریافت ویزا تاثیرگذار باشند.

در حالت عادی، معمولا رسیدگی به بسیاری از پرونده‌ها حدود ۳ ماه زمان می‌برد؛ با این وجود ممکن است بررسی برخی از پرونده‌ها تا ۴ ماه یا بیشتر نیز طول بکشد. در نظر داشته باشید که رعایت‌نکردن شرایط زیر ممکن است روند بررسی پرونده را با مشکلاتی روبه‌رو کند:

 • نقص در پرونده یا کامل‌نبودن مدارک گاردین
 • تکمیل‌نشدن صحیح فرم‌های درخواست ویزا
 • درخواست مدارک بیشتر از طرف اداره مهاجرت
 •  ‌پرداخت‌نشدن هزینه‌های بررسی پرونده و پردازش مدارک از طرف متقاضی

هزینه‌های اخذ ویزای گاردین استرالیا

ازجمله مهم‌ترین دغدغه‌هایی که ذهن افراد را درگیر می‌کند، هزینه‌های ویزای گاردین شیپ استرالیا است. این هزینه‌ها، معمولا به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند: برخی از هزینه‌ها مربوط به هزینه‌های دولتی هستند و بخش دیگر نیز، شامل هزینه‌های مربوط به توانایی مالی موردنیاز برای اخذ ویزا می‌شوند.

هزینه‌های دولتی برای درخواست ویزای گاردین، در حال حاضر ۶۲۰ دلار استرالیا است؛ اما قسمت مهم هزینه‌های دریافت ویزا، مربوط به توانایی‌های مالی متقاضی می‌شود. همان‌طور که پیش از این نیز مطرح شد، گاردین اجازه کار در کشور استرالیا را نخواهد داشت؛ از طرفی فرد باید بتواند اثبات کند که حداقل توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی برای خود و دانش‌آموز را به مدت یک سال دارد.

هزینه‌های زندگی تا حد زیادی به سبک زندگی افراد بستگی دارد؛ اما طبق بررسی‌های انجام‌شده، معمولا افراد باید ۲۰ هزار دلار استرالیا برای گاردین و ۳ هزار دلار برای هزینه‌های دانش‌آموز در نظر بگیرند. توانایی پرداخت این مبالغ باید از طریق اسناد مالی و یا گردش حساب بانکی افراد اثبات شود.در نظر داشته باشید که هزینه‌های دیگری نیز ممکن است در مسیر درخواست وجود داشته باشد؛ برای مثال هزینه وکیل مهاجرت، معاینه‌های پزشکی و پرواز نیز برخی از هزینه‌های جانبی محسوب می‌شوند که باید آن‌ها را در نظر داشته باشید.

مدت اعتبار ویزای گاردین استرالیا

فردی که برای دریافت ویزای گاردین اقدام می‌کند، باید از قبل تعهد بدهد که برای حضور موقت در این کشور درخواست ویزای گاردین را دارد؛ بنابراین، از زمانی که دانش‌آموز شروع به تحصیل در کشور استرالیا می‌کند، تا پایان دوره تحصیل وی، گاردین نیز می‌تواند در کشور استرالیا زندگی کند. به عبارت دیگر، گاردین می‌تواند تا زمانی که دانش‌آموز به سن ۱۸ سالگی می‌رسد، همراه او باشد.

نکته: تا زمانی که دانش‌آموز وارد کشور استرالیا نشده است، گاردین اجازه ورود به این کشور را نخواهد داشت.

سوالات متداول

آیا امکان کار و تحصیل در استرالیا با ویزای گاردین وجود دارد؟

خیر، افراد نمی‌توانند با دریافت ویزای گاردین در این کشور تحصیل یا کار کنند؛ البته امکان تغییر ویزا به ویزای کار وجود خواهد داشت.

آیا داشتن مدرک زبان برای اخذ ویزای گاردین الزامی است؟

خیر، باوجوداینکه مدرک زبان برای گاردین الزامی نیست، اما به علت اینکه فرد باید توانایی صحبت‌کردن به این زبان را داشته باشد، بهتر است تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشید.

میزان تمکن مالی موردنیاز برای ویزای گاردین استرالیا چقدر است؟

میزان تمکن مالی موردنیاز به‌صورت مشخص بیان نشده است؛ اما افراد باید بتوانند هزینه‌های زندگی را به‌مدت یک‌سال پرداخت کنند.

تفاوت ویزای همراه تحصیلی و ویزای گاردین استرالیا چیست؟

ویزای گاردین کشور استرالیا، تنها برای افرادی مناسب است که قصد همراهی دانش‌آموزان زیر ۱۸ سال خود را به کشور استرالیا دارند؛ علاوه بر این، فرد باید حتما به عنوان سرپرست دانش‌آموز برای دریافت ویزا اقدام کند.

آیا پدر و مادر، هر دو، امکان اخذ ویزای گاردین استرالیا را به‌صورت هم‌زمان دارند؟

بله، درصورتی‌که افراد تمکن مالی لازم جهت زندگی در استرالیا را داشته باشند، می‌توانند ویزای گاردین را، به‌صورت هم‌زمان، دریافت کنند.

شانس دریافت ویزای گاردین استرالیا چقدر است؟

این موضوع، به عوامل مختلفی بستگی دارد و به صورت کلی، در شرایط عادی، تا ۷۵ درصد امکان دریافت این ویزا وجود دارد.

کدام کشورها، به‌جز استرالیا، این ویزا را دارند؟

کشور‌های کانادا و انگلستان نیز ویزای گاردین را به افراد متقاضی ارائه می‌دهند.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: 3 میانگین: 4.3]

دیدگاه‌ها

 • هنوز دیدگاهی برای این صفحه ثبت نشده است. دیدگاه اول را ثبت کنید.
 • افزودن دیدگاه
  آدرس

  به زودی همکاران و مشاوران ما با شما تماس میگیرند